Wypoczynek nad jeziorem Jamno w Mielnie

Mielno jest niezwykle urokliwym, pogodnym kurortem wczasowym. Turyści chętnie przyjeżdżają do tej miejscowości, aby zażywać morskich kąpieli i wypoczynku na słonecznej, piaszczystej plaży. Do popularności wsi jako miejsca idealnego dla celów urlopowych przyczyniają się również liczne imprezy kulturalne oraz obecność ciekawych zabytków i obiektów atrakcyjnych turystycznie. Warto również wspomnieć o pięknie nadbałtyckiej przyrody i malowniczych krajobrazach rozpościerających się z najwyżej położonych punktów Mielna. Chcąc skorzystać z licznych możliwości aktywnego wypoczynku oferowanych przez Jamno, najwygodniej jest zarezerwować noclegi w pobliskim Mielnie. Takie rozwiązanie zapewni łatwość i szybkość komunikacji. Wczasowicze mogą wybierać spośród wielu opcji zakwaterowania, między innymi ośrodków wypoczynkowych, hoteli i pól namiotowych.

Miejscem wprost stworzonym dla miłośników aktywnego spędzania czasu jest położone w gminie Mielno Jezioro Jamno. Akwen zajmuje dziewiąte miejsce na liście największych tego typu zbiorników w kraju. Jego powierzchnia wynosi ponad 2200 ha. Miejsce posiada unikalne walory krajobrazowe, a malowniczy widok tafli wody o zachodzie słońca wprawia w romantyczny, tajemniczy nastrój.  Jezioro Jamno to jednocześnie akwen, na obszarze którego aktywnie uprawia się sporty wodne. Dobrą wiadomością jest to, że w licznie znajdujących się obok jeziora wypożyczalniach możemy spróbować wielu wodnych sportów. Do dyspozycji turystów oddano między innymi motorówki i rowery wodne. Dla zwolenników klasycznych rozwiązań przygotowano łodzie napędzane wiosłami. Rejs stanowi świetną okazję do poznania piękna natury Pomorza i zrelaksowania się w ciszy, w otoczeniu cudownej nadbałtyckiej przyrody.

Po Jamnie kursuje również niewielki statek wycieczkowy. Oglądanie niezwykłych widoków z jego pokładu może stanowić ciekawą alternatywę dla wypożyczania sprzętu wodnego. Rejs pozwala na niczym niezakłócone delektowanie się urokiem spokojnej toni wodnej i widocznych w oddali lasów. Po jeziorze pływają statki: Mila, Koszałek i Parostatek.

Istnieje możliwość połowu ryb na obszarze akwenu. Najczęściej spotykanym gatunkiem jest leszcz, jednak nietrudno trafić na piękne okazy sandacza, węgorza czy szczupaka. Ryby w Jamnie chętnie biorą, co zostało potwierdzone przez stację badawczą w Szczecinie. Pomiary wykazały, że wydajność połowowa wynosi od 30 do 40 kg/ha.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>