Wisełka – najciekawsze atrakcje letniska

Wisełka to niewielkie letnisko leżące w województwie zachodniopomorskim. Miejscowość jest bardzo urokliwa, dzieje się tak, ponieważ jest położona nad Morzem Bałtyckim, ale także nad jeziorami, co sprawia, że miejscowe krajobrazy są bardzo malownicze. Dodatkowo, duża ilość zbiorników wodnych na pewno ucieszy fanów wypoczynku nad wodą. Wisełka jest wymarzonym miejscem na urlop (noclegi: http://meteor-turystyka.pl/noclegi,wiselka,0.html), dla osób chcących odpoczywać w ładnym, niezatłoczonym zakątku.

Jako miejscowość położona nad Morzem Bałtyckim (więcej: https://pl.wikipedia.org/wiki/Morze_Bałtyckie) ma oczywiście plażę. Jest ona usytuowana u stóp dosyć stromego klifu i ciągnie się ona przez około 1,5 km. Jest wyjątkowo ładna – pokryta jasnym, czystym piaskiem oraz bardzo szeroka – sprawia, że wypoczynek tam to duża przyjemność. Jako że Wisełka nie jest znanym kurortem, plaża jest raczej niezatłoczona, co bardzo uprzyjemnia wypoczynek osobom lubiącym ciszę i spokój. Aby dostać się na nią trzeba pokonać spory odcinek, jednakże prowadzi on przez las bukowo–dębowy, zatem spacer jest dużą przyjemnością.

Wisełka jest położona w okolicy jezior co sprawia, że jest to miejsce szczególnie chętnie odwiedzane przez zapalonych wędkarzy. Jezioro Zatorek jest najchętniej wybieranym łowiskiem, choć można ich spotkać także nad Jeziorem Wisełka. To drugie jest miejscem wypoczynku także dla osób chcących spędzić aktywnie czas – znajduje się tam wypożyczalnia sprzętu wodnego, zatem osoby lubiące pływać łódką czy rowerkiem wodnym z pewnością nie będą się nudzić. Wisełka jest położona tuż przy Wolińskim Parku Narodowym, przez co w miejscowości i okolicy można spędzać czas spacerując po Parku i podziwiać piękne krajobrazy. Każdy kto lubi wypoczywać aktywnie, na pewno z chęcią wybierze się na wycieczkę jednym ze szlaków turystycznych lub będzie poznawał okolice jeżdżąc po leśnych ścieżkach. Pewne jest, że podczas pobytu w tym spokojnym letnisku nie można się nudzić.

Wisełka jest miejscem cichym i malowniczym i mimo, że nie jest kurortem, coraz więcej osób wybiera ją na urlop. Głównie dlatego, baza noclegowa cały czas się powiększa – obecnie każdy turysta może zatrzymać się w pensjonacie, willi, czy prywatnej kwaterze, można również wynająć komfortowy domek letniskowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>