Wędkowanie w okolicy Darłowa

Darłowo to piękna nadmorska miejscowość znana z długiego odcinka plaży, podzielonej na kąpieliska o różnych cechach. Tutaj można spędzić bardzo udane letnie wakacje wypoczywając nad wodą lub aktywnie spędzając czas. Do dyspozycji przyjezdnych pozostają liczne atrakcje kulturalne i rozrywkowe w mieście. Aby uniknąć problemu z noclegiem warto odpowiednio wcześniej sprawdzić dostępne opcje (http://meteor-turystyka.pl/noclegi,darlowo,0.html).

Darłowo to miejsce dla turystów i hobbystów, którzy znajdą tu dla siebie sporo atrakcji, jeśli lubią na przykład zbierać bursztyny, łowić albo przyrządzać świeże ryby. W Darłowie od wieków rybołówstwo to sposób na życie dla kolejnych pokoleń. Rybacy codziennie wypływają w morze i wracają z partiami świeżych ryb. Z portu leżącego w ujściu Wieprzy wypływa nawet kilkadziesiąt kutrów i łodzi na okoliczne łowiska, bardzo bogate w różne gatunki ryb. Szczególnie znane są tutejsze dorsze, łatwe do złapania i bardzo smaczne.

Ci, którzy wystarczająco wcześnie wybiorą się do portu mogą wraz z załogą jednej z łodzi wybrać się na połów. Po powrocie kutrów z łowisk można od marynarzy zakupić świeże ryby do własnoręcznego przyrządzenia. Zwolennicy moczenia kija mogą zarzucić wędkę z bulwaru prowadzącego wzdłuż rzeki, falochronu, wypożyczonej łódki, którą można wypłynąć głębiej w morze lub po prostu z brzegu Bałtyku. Do dyspozycji hobbystów pozostają także łowiska słodkowodne na rzekach Wieprzy i Grabowej, które obfitują w lipienie, łososie, pstrągi i trocie. Dla chętnych organizowane są specjalne wyprawy wędkarskie, w których pod opieką instruktora wypływa się na najlepsze łowiska.

Zwolennicy objadania się świeżymi rybami, korzystnymi dla zdrowia z uwagi na zawartość mikroelementów i pożytecznych kwasów tłuszczowych omega mogą osobiście zakupić i przyrządzić świeżą rybę na przykład na patelni lub na grillu. Ci, których przeraża sama perspektywa gotowania w czasie wakacji mogą wybrać się do jednej z okolicznych jadłodajni, które serwują sporo dań rybnych głodnym klientom. Darłowo okazuje się nie tylko kurortem plażowym, ale i miejscem, gdzie można oddawać się połowom ryb na różnego typu łowiskach. Początkujący mogą bez problemu zacząć tu swoją przygodę z wędkowaniem, łapiąc być może bakcyla już na całe życie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>