Walory Dziwnówka

Dziwnówek, maleńka wioska na Wybrzeżu Trzebiatowskim ma liczną grupę letników, którzy co roku tu przybywają, by wypocząć w ciszy i spokoju na wyjątkowo szerokiej plaży. Przyjrzyjmy się pokrótce wszystkim walorom, które oferuje nam Dziwnówek.

Przede wszystkim wioska, jest doskonale położona. Zaledwie 3 km na zachód od niej leży Dziwnów, piękne, stare miasto, do którego warto się wybrać spacerem wzdłuż plaży. Taki spacer będzie doskonałym urozmaiceniem, w momencie gdy trochę znudzi się nam kameralny charakter Dziwnówka. Na południowym zachodzie znajduje się natomiast Zatoka Wrzosowska, czyli północna część Zalewu Kamieńskiego, która należy do morskich wód wewnętrznych. Zatoka szczególnie chętnie odwiedzana jest przez wędkarzy, gdyż jej wody są bogate w takie gatunki ryb jak: płocie, leszcze, okonie, szczupaki, karpie czy węgorze. Ponadto w Dziwnówku znajduje się przystań oraz szkółka windsurfingu, która oferuje usługi doświadczonych instruktorów.

Pobyty wczasowe w Dziwnówku (http://meteor-turystyka.pl/noclegi,dziwnowek,0.html) powinny też zainteresować rodziny z dziećmi (szczególnie tymi najmłodszymi), gdyż w tej okolicy brak właściwie nocnego życia, dzięki czemu można tu spokojnie wypoczywać z maluchami. Ponadto w Dziwnówku znajduje się bardzo szeroka plaża, z drobnym żółtym piaskiem, wprost idealnym do wszelkiego rodzaju zabaw, natomiast wody morskie, są zaliczane do jednych z najczystszych na Bałtyku. O walorach prozdrowotnych wioski najlepiej świadczy zaś fakt, że w latach 1974-2004 znajdowała się ona na liście miejscowości uzdrowiskowych. Leczono tu dzieci dotknięte chorobami układu oddechowego i chorobami narządów ruchu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>