Ustronie Morskie na sportowo

Co możemy robić na wsi? W tym przypadku mamy nieco ograniczoną ilość atrakcji. Czy aby na pewno? Czy jeżeli w danej miejscowości nie ma zabytków i oszałamiających dzieł architektonicznych to znaczy, że miejsce to nie jest warte uwagi? Tak myśli wiele osób i niestety bardzo się myli. To my decydujemy o naszym wypoczynku i my powinniśmy znaleźć atuty miejsca, w którym jesteśmy, aby świetnie się bawić. Tego właśnie wymaga Ustronie Morskie – mała miejscowość, trochę niedoceniania na arenie międzymiastowej. Baza noclegowa w niczym nie ustępuje w jakości pensjonatom czy hotelom w innym nadmorskich kurortach. Dodatkowo to tutaj możemy uprawiać całkiem swobodnie i bez ograniczeń terytorialnych swój ulubiony sport. To, że przyjeżdżają tu na krótkie wypady nawet mieszkańcy Koszalina mówi samo za siebie – jest tu coś co po prostu przyciąga i aktywuje nasze mięśnie.

Ustronie jest jedną z miejscowości, która jest świetną bazą wypadową do zwiedzania okolicy. Zwiedzanie na sportowo? Czemu nie. Jeżeli do tego dodamy jeszcze piękne krajobrazy i czyste powietrze to czegóż możemy oczekiwać więcej?

Od czego więc zacząć swój rajd?
Najlepszą jeżeli chodzi o logistykę jest miejscowość Gąski – znajduje się kilka kilometrów od samego Ustronia. Jednak miejscowość nie oferuje tak wygodnych zakwaterowań jak noclegi Ustronia Morskiego. Mamy tutaj raczej dosłowne pole do popisu dla fanów campingów i namiotów. Jednak mało komfortowe warunki odwdzięczają się nam najpiękniejszymi widokami na wybrzeżu. Tutaj mamy również jeden z bardzo ważnych zabytków – latarnię morską, która powstała już pod koniec XIX wieku.
Kontynuując nasz rowerowy wypad możemy odwiedzić Chłopy, wieś która w całej swojej okazałości jest zabytkiem. Niegdyś była to miejscowość typowo rybacka – obecnie również tutaj uprawia się tę profesję, często przy udziale tradycyjnych sprzętów i metod.

No i oczywiście ostatni punkt – Mielno. Jednak od Ustronia dzieli je już około 20 kilometrów. Wszędzie mamy szlaki rowerowe, którymi możemy odwiedzać miejscowe atrakcje w aktywny i zdrowy sposób. Możemy również trafić na pojedyncze zabytki i miejsca pamięci. Ustronie Morskie to przede wszystkim natura i wdzięk, później infrastruktura i turystyczna gospodarka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>