Takie wrażenia tylko w Bystrzycy Kłodzkiej

Każdy z nas chce czasami troszkę spokoju i miejsca, gdzie można by było odpocząć, zebrać myśli oraz naładować baterie na dalsze zmagania. Wszyscy czasami potrzebujemy chwili dla siebie, żeby się zrelaksować i zadbać o siebie. Takie właśnie doznania można odczuć w Bystrzycy Kłodzkiej, pięknej i malowniczej miejscowości położonej w województwie dolnośląskim. Jej główną atrakcją jest właśnie położenie na wysokości 330-385 m n.p. m, dzięki któremu powstała przepiękna zabudowa tarasowa. To oczywiście nie jedyna atrakcja tych terenów.

Bystrzyca Kłodzka przyciąga bardzo wielu turystów, którzy powracają tutaj zauroczeni pięknymi okolicami i wieloma luksusowymi hotelami, pensjonatami i gospodarstwami domowymi. A na jakie jeszcze atrakcje mogą tutaj liczyć turyści? Jedno jest pewne nie można się tutaj nudzić, tak więc warto jest bardzo precyzyjne zaplanować sobie wyjazd tak, ażeby nie pominąć żadnej atrakcji.

Zwiedzanie można zacząć od neorenesansowego ratusza, który znajduje się na rynku.Przy okazji nie można oczywiście pominąć spaceru po rynku, na którym usytuowana jest imponująca i piękna barokowa kolumna Świętej Trójcy. Sam rynek ma niezwykły klimat – przenosi nas do dawnych czasów i skłania do refleksji dzięki kamienicom pochodzącym z epoki baroku i renesansu. Całokształt daje niesamowite wrażenie. Dodatkowo nawet na rynku znajdziemy przepiękne, wygodne i komfortowe noclegi (my rezerwujemy pod linkiem), które na pewno zadowolą nawet najbardziej wymagającego gościa. Należy oczywiście jeszcze dodać, że ceny pokoi są naprawdę atrakcyjne w porównaniu do okolicznych miejscowości. Jeśli pensjonariusze wolą mieć większy kontakt z naturą, bez całego zgiełku ulic, bez problemu znajdą równie luksusowe warunki w hotelach znajdujących się na obrzeżach miasta. Oczywiście ma to swoje dodatkowe atuty, a mianowicie możliwość codziennego spacerowania po przepięknych szlakach turystycznych, które są bardzo liczne w okolicach miasta. Oczywiście dla cyklistów jest to prawdziwy raj na ziemi. Niezliczone szlaki rowerowe dają nam możliwość wyboru drogi i jej dystans.

Podsumowując, Bystrzyca Kłodzka jest niesamowitym miastem, które przeciąga turystów swoim urokiem. Kto tu raz przyjechał, na pewno powróci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>