Propozycje spędzania czasu nad morzem

Wiele osób każdego roku decyduje się na wypad nad morze. Jednak większość kursuje jedynie na trasie do popularnych kurortów, leżąc następnie na plaży i tylko kąpiąc się w wodzie. Większość z nas nie korzysta nawet z ogromu możliwości, jakie niesie ze sobą ten ogromny zbiornik wodny. A jakie to są możliwości? Przede wszystkim oczywiście korzystanie ze sportów wodnych nad Bałtykiem. Jednak zdecydowanie należy tutaj podkreślić, że nie można kąpać się w miejscach, w których nie ma ratownika. Morze Bałtyckie niestety jest bardzo zdradliwe i corocznie dochodzi do wielu niepotrzebnych tragedii. Jednak pod czujnym okiem ratownika nie mamy się czego obawiać. Jednak mało kto wie, że to świetne miejsce do uprawiania sportów. – przede wszystkim zatem windsurfingu. Oczywiście, te najbardziej znane ośrodki znajdują się na Helu, jednak praktycznie w każdej miejscowości nad Wybrzeżem znajdziemy wypożyczalnię sprzętu oraz firmę organizującą specjalne kursy. Spragnieni jeszcze większej adrenaliny mogą spróbować swoich sił w jeździe na nartach wodnych. Tu gwarantowana jest solidna dawka emocji. Innym sportem, którego można spróbować jest kitesurfing.

 

Nie należy również zapominać, że przecież Morze Bałtyckie to królestwo żeglarzy i rybaków. A zatem przede wszystkim mamy możliwość wypłynięcia nie żaglówką – może to być jedno – albo wielodniowy rejs. Zazwyczaj na taką wyprawę decydują się osoby pływające już wcześniej po jeziorach, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby spróbować popłynąć pierwszy raz. Następnie warto pamiętać, że osoby kochające łowić ryby, mogą poszukać i dopytać, czy w miejscowości, w której są albo w pobliżu, organizowane są połowy ryb – to wspaniała przygoda. Na koniec należy jeszcze wspomnieć o możliwości wypłynięcia w morze na pokładzie przeróżnych statków pasażerskich i promów. Możemy zdecydować się albo na krótki rejs o zachodzie słońca czy też w ciągu słonecznego dnia albo też na dłuższy rejs np. na wyspę Bornholm, do Szwecji itp.

A zatem jak widzimy wakacje nad morzem niosą ze sobą nieograniczone możliwości – każdy z nas na pewno znajdzie coś dla siebie. A co z noclegami? Gdzie się zatrzymać? Ofert jest wiele, bowiem praktycznie w każdej nadmorskiej miejscowości znajduje się dobrze rozwinięta infrastruktura noclegowa (noclegi nad morzem – info) – od pól namiotowych, campingów czy domków po pensjonaty i hotele. Jednak to już od naszych własnych upodobań zależy, na co się zdecydujemy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>