Poddąbie i jego atrakcje

Jedną z wielu nadmorskich miejscowości, w których w sezonie letnim kwitnie turystyka jest Poddąbie. To mała wieś, położona na terenie województwa pomorskiego, niedaleko Ustki. Mimo, że nie jest dużym kurortem, jej uroki co roku przyciągają mnóstwo turystów. Poddąbie samo w sobie nie ma zbyt rozległych terenów, za to wystarczy udać się kilka kilometrów dalej, a atrakcji nie zabraknie nawet dla wymagających urlopowiczów.

Najchętniej odwiedzany jest skansen Wsi Kaszubskiej, gdzie zrekonstruowana została typowa wioska z tamtych czasów. Wspaniała atrakcja zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych. W Smołdzinie, czyli na tej samej trasie, cieszyć się można corocznymi plenerami malarskimi. Świetne miejsce zarówno dla artystów jak i miłośników sztuki. Będąc w tej miejscowości nie można zapomnieć o wejściu ma górę Kaszubów o nazwie Rowokół. Z niej rozciąga się piękny widok na okolice, a wieża widokowa jest naprawdę imponująca. Jeśli kochasz piękne widoki, to z pewnością idealne miejsce dla Ciebie.

W Rąbce zwiedzić można Muzeum Wyrzutni Rakiet – doskonała rozrywka dla miłośników militariów. Niedaleko Poddąbia znajduje się Słowiński Park Narodowy, który jest wręcz obowiązkowym przystankiem tego regionu. Fantastyczna opcja zwłaszcza dla rodzin z dziećmi. Rozciąga się na długie tereny, jego część uznawana jest za najbardziej pustynny obszar w naszej części Europy. Co roku przyciąga wielu turystów z uwagi na przepiękne klifowe wybrzeża oraz ruchome wydmy. To rzadko spotykany widok w tej okolicy, dlatego warto się nim nacieszyć i pospacerować okolicznymi trasami. Warto jest też wziąć ze sobą rower, ponieważ w okolicy Poddąbia wyznaczone są liczne trasy rowerowe, które zachwycają pięknymi krajobrazami i pozwalają na aktywny wypoczynek. Nie można też zapomnieć o pieszej lub rowerowej wycieczce morskim brzegiem z Poddąbia do Dębiny lub Rowów.

Gardna Wielka to miejscowość, w której znajduje się Przystań Rybacka. Tutaj obejrzysz sprzęt wykorzystywany przez okolicznych rybaków oraz spróbujesz przepysznego świeżego dorsza. Okoliczne punkty usługowe i gastronomiczne pozwalają w pełni cieszyć się wymarzonym urlopem. Ważna jest także szeroko dostępna baza noclegowa Poddąbia. Cieszy się dużą popularnością, choć plaże nie są mocno zaludnione. To raczej kameralne miejsce, gdzie można naprawdę odpocząć. Cechą wyróżniającą to miejsca jest cisza i spokój oraz wspaniałe możliwości relaksu. Noclegi Poddąbie z Meteora pokazują, jak różnorodne możliwość nocowania czekają na nasz w tej nadmorskiej miejscowości. Dostępne są drewniane, urokliwe domki letniskowe w lesie, gościnne pensjonaty i hotel przy plaży, wszystko zależności od naszych upodobań i możliwości finansowych. Czyste plaże i wyjątkowo piękne krajobrazy, co roku przyciągają tutaj turystów, dlatego warto wcześniej zadbać o rezerwację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>