Muzeum Rybołówstwa w Niechorzu

Niechorze to jedno z najczęściej odwiedzanych miasteczek nad Bałtykiem. Jego urokliwe położenie oraz ciekawe atrakcje działają jak magnes na turystów. Nic więc dziwnego, że noclegi rezerwowane są zaraz po feriach zimowych na stronie: link.

Ludzie ceniący sobie spokój, na pewno odnajdą się w tym miejscu. Również ci, którzy wolą bardziej aktywne spędzanie wolnego czasu znajdą coś dla siebie. Jedną z głównych atrakcji jakie czekają na wczasowiczów to przede wszystkim Muzeum Rybołówstwa Morskiego: link. Powstało ono z inicjatywy mieszkańców oraz byłego rybaka Henryka Gmyrka. Celem tego ośrodka miało być poszerzanie wiedzy o Niechorzu oraz o kulturze rybackiej. Z biegiem lat ośrodek rybacki rozwijał się. Nawiązano kontakty z innymi muzeami, a także z ludźmi znanymi w świecie morskim oraz pozyskano więcej eksponatów. Dziś w Muzeum Rybołówstwa można podziwiać wiele ciekawych rzeczy oraz poznać historię tego miejsca z ciekawostkami płynącymi z ust przewodnika. Pasjonaci takich miejsc co roku przyjeżdżają tutaj, aby świętować Święto Śledzia Bałtyckiego. To już cykliczna impreza organizowana przez Muzeum Rybołówstwa.

Odwiedzając to miejsce, każdy turysta dowie się jak zastawić sieci rybackie, co to są kolorowe chorągiewki, co zrobić, gdy złapie się bałtyckie srebro oraz wiele wiele innych ciekawych oraz istotnych rzeczy. Spośród wystaw stałych, każda osoba znajdująca się w muzeum będzie miała okazję podziwiać przepiękne obrazy przedstawiające łodzie na morzu, rybaków oraz zobaczyć, jaka przyroda występuje w Bałtyku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>