Konin – historyczne miasto warte uwagi

Plany Polaków na wakacje są bardzo różne. Niektórzy wolą wyjechać w ciepłe kraje, niektórzy zostają w domu, aby po prostu w nim pobyć, niektórzy natomiast biorą plecak i jadą przed siebie – jednocześnie odkrywając Polskę. Jeśli już zdecydowaliśmy się na tę opcję, to warto unikać dużych, znanych miast, które pewnie znamy na wylot. Lepiej jest jechać tam, gdzie mało kto dotarł, odkrywać mniej znane miejsca. Przykładem takiego miasta może być Konin, warto więc zdecydować się na noclegi tutaj [szczegóły: noclegi Konina], umożliwia je dobrze przygotowana baza noclegowa.

Miasto niewątpliwie historyczne i bardzo ważne, jeśli chodzi o historię naszego kraju. Ale w tych czasach nie jest zbyt mocno oblegane przez turystów. Boom turystyczny na nie przeminął. Szkoda, bo to bardzo ciekawe i inspirujące miejsce, które potrafi zaskoczyć. Jednak brak tu czegoś takiego, co spełniałoby marketingowe warunki XXI wieku i zainteresowało młodsze pokolenie. Co oczywiście nie znaczy, iż to miasto jest nudne. Wręcz przeciwnie, może dużo zaoferować, tylko trzeba dać mu szansę i zwiedzać go przez 2-3 dni. Wtedy zyska na tyle, że zawsze będzie chciało się tu wracać.

Konin leży w centralnej Polsce, nad rzeką Wartą. Jest bardzo dobrze położony pod względem logistycznym, ponieważ z każdego zakątka kraju jest tu w miarę blisko. Obok przebiega autostrada A2 i droga krajowa nr 25. Jest to miasto urokliwie położone w dorzeczu Warty, skąd wszędzie roztaczają się wspaniałe widoki. Miasto przez rzekę podzielone jest na dwie części – nową i starą, warto oczywiście zwiedzić obydwie.

Będąc tu, należy odwiedzić zupełną nową atrakcję – Park makiet Mikroskala [szczegóły: makiety w Koninie]. Można tu zobaczyć makiety na przykład Arki Noego, wybuchu bomby w Hiroszimie, tonącego Titanica czy floty Krzysztofa Kolumba u wybrzeży Karaibów. Niektóre makiety są nawet interaktywne. Oprócz tego, można tu znaleźć również makiety kolejowe dla pasjonatów pociągów w każdym wieku. Według nas Konin bardzo przypomina pewne miasteczko uzdrowiskowe, w którym było nam dane spędzać wolne dni, a mianowicie jest to Nałęczów [szczegóły: post o Nałęczowie].

Podsumowując, lepiej jest jechać tam, gdzie nie ma dużego ruchu turystycznego. Można wtedy na spokojnie zwiedzać miasto i jego zabytki historyczne, nie ma kolejek w punktach gastronomicznych, a także łatwiej jest o wynajęcie dogodnego noclegu. Przykładem takiego miasta jest Konin.

6 komentarzy

 1. Jadzia

  Ten park makiet mikroskala z pewnością zainteresowałby mojego syna.

  Odpowiedz
 2. florentyna

  @Jadzia, @tymek jest fantastycznie w tym parku, tyle super makiet, że jedna ciekawsza od drugiej, jak będziecie mieć okazję do noclegu w Koninie to koniecznie odwiedźcie to miejsce

  Odpowiedz
 3. Baletnica

  Dla mnie nocleg w Koninie był odpowiedni, interesujące miejsca do zwiedzania oraz piękne dorzecze Wisły

  Odpowiedz
 4. Elżbieta

  Ja spędziłam weekend w Koninie i myślę, że jakbym została dłużej to bym się nudziła, a tak to było fajniej i ciekawie

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>