Dlaczego warto odwiedzić Władysławowo?

Władysławowo to niezwykle atrakcyjna turystycznie miejscowością, położoną nad Morzem Bałtyckim i Zatoką Pucką. Miasto posiada port morski oraz aż pięć kąpielisk nadmorskich. Korzystna lokalizacja w pobliżu Nadmorskiego Parku Krajobrazowego jest nie jedyną zaletą tego miejsca. Wakacje we Władku z pewnością będą udane. Dlaczego warto odwiedzić właśnie to nadbałtyckie miasto?

Typowo wczasowa miejscowość posiada rozbudowaną infrastrukturę turystyczną. Jakie miejsca noclegowe Władysławowo może nam zaoferować? Wiele osób poszukuje wygodnych miejsc do spania w pobliżu morza. Oczywiście takie rozwiązanie ma swoje plusy i z pewnością znajdziemy wiele opcji do wyboru. Z drugiej strony warto sprawdzić jakie dodatkowe atrakcje może nam zaproponować dany ośrodek wczasowy czy też hotel. Baza noclegowa posiada bowiem miejsca, które oferują na przykład rejs jachtem w cenie pobytu. A może marzymy o odrobinie luksusu? Apartamenty nad morzem czekają na nasz przyjazd.

Bogata baza noclegowa pozwoli nam znaleźć dogodne miejsce w różnych cenach. W trakcie pobytu we Władysławowie z pewnością spędzimy wiele czasu na plaży. Nic dziwnego, gdyż tutejsza plaża jest jedną z najbardziej lubianych przez turystów. Szeroka oraz czysta pozwala na bezpieczną zabawę oraz wypoczynek. Nie bez powodu uważa się, że jest to najlepsza plaża nad polskim morzem.

Gdy znudzi się nam wylegiwanie na słonecznej plaży, warto udać się na spacer Aleją Gwiazd Sportu. Promenada przypomni nam nazwiska najwybitniejszych sportowców z Polski i zagranicy. Doprowadzi nas między innymi do portu we Władysławowie, który stanowi ważny element polskiego rybołówstwa.

Fascynującym miejscem jest z pewnością Muzeum Motyli, które posiada niezliczoną ilość eksponatów owadów i motyli. Nie sposób nie odwiedzić tego miejsca będąc we Władysławowie. Muzeum cieszy się dużą popularnością – co nie dziwi, gdyż nie często mamy okazję zobaczyć takie zbiory. Wizyta tutaj niewątpliwie zrobi wrażenie nie tylko na miłośnikach przyrody.

W Ocean Park znajdziemy między innymi ssaki morskie w skali 1:1. Z wieży widokowej Domu Rybaka zobaczymy cudowną panoramę półwyspu helskiego. Wąwóz Chłapowski zauroczy nas przepiękną roślinnością. Warto również zajrzeć do Osady Sławutowo oraz Muzeum Latarnictwa w Latarni Morskiej im. Stefana Żeromskiego.

To tylko kilka przykładów atrakcji jakie oferuje nam Władysławowo. W rzeczywistości liczba możliwości jest nieograniczona, o czym łatwo jest przekonać się przyjeżdżając do tej sielskiej miejscowości. Wczasy we Władku z pewnością dostarczą wiele niecodziennych doznań i masę niezapomnianych wspomnień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>