Atrakcje w Rusinowie

Rusinowo to bardzo spokojna miejscowość wypoczynkowa położona nad Morzem Bałtyckim w województwie zachodniopomorskim. Pierwotnie jej mieszkańcy zajmowali się głównie rolnictwem, ale od jakiegoś czasu wioska rozwija się głównie pod kątem turystycznym. Powstają tu nowe punkty usług, osiedla i ulice. Jest również bogata i różnorodna baza noclegowa w Rusinowie (patrz meteor). Liczne pensjonaty i prywatne kwatery przyjmują gości i zapewniają im noclegi. Rusinowo jest położone z dala od zakładów przemysłowych, za to otaczają je piękne sosnowe lasy, możemy tu zatem liczyć na bardzo czyste powietrze. Nie jest to również typowy nadmorski kurort, dlatego miejscowość świetnie nadaje się dla osób, które marzą o ciszy i spokoju nad morzem. Tutaj odetchniemy od naszych codziennych problemów, odstresujemy się i zrelaksujemy.

Jeśli jednak przez chwilę będziemy chcieli doświadczyć klimatu znanej i obleganej nadmorskiej miejscowości, możemy wybrać się do pobliskiego Jarosławca, Darłowa i Darłówka. W Jarosławcu co roku organizowane są liczne imprezy kulturalne i sportowe, a także konkursy i koncerty. Poza tym możemy się wybrać do tamtejszego Aquaparku Panorama Morska, w którym popływamy w podgrzewanej morskiej wodzie. Czeka tu również na nas latarnia morska (patrz wikipedia), udostępniona do zwiedzania oraz groty i łaźnie parowe. Możemy również przejechać się bryczką, przepłynąć łodzią, a także wybrać na kort tenisowy, paintball czy też do ośrodka jazdy konnej.

W Darłowie zaś i Darłówku zobaczymy wiele zabytków, głównie pochodzących z XIV wieku. Jest wśród nich Zamek Książąt Pomorskich, w którym obecnie mieści się Muzeum Regionalne, kościół świętej Gertrudy, który jest jedyną oryginalną dwunastoboczną budowlą w Polsce, gotycki kościół pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny z drewnianą amboną oraz pozostałości po murach obronnych miasta, czyli również XIV-wieczna brama kamienna. Oprócz tego, warto tam zobaczyć także ratusz z XVII wieku, Pomnik Rybaka oraz udostępnioną też do zwiedzania latarnię morską. W miejscowości jest także park wodny oraz port morski. W porcie zaś możemy wsiąść na statek i wybrać się w krótki rejs po morzu lub na połów dorszy. Bardzo interesujący jest także rozsuwany most z tak zwaną wieżą kontrolną, łączący Darłówko Wschodnie z Darłówkiem Zachodnim – jedyny taki w Polsce. Z Darłowa do Darłówka zaś dostaniemy się tramwajem wodnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>